boyun yastığı,yastık seçimi nasıl yapılır,boyun yastığı,uyumadan önce nelere dikkat etmek gerekir

UYKU SIRASINDA YASTIK SEÇİMİ NEDEN ÖNEMLİDİR.UYUMADAN ÖNCE NELERE DİKKAT EDİLMESİ GEREKİR

  UYKU SIRASINDA YASTIK SEÇİMİ NEDEN ÖNEMLİDİR?

BOYUN YASTIĞI
Uyku sırasında başınızı ve boynunuzu daha 'doğru' bir pozisyonda tutmayı amaçlayan yastık ortopedik bir destektir. Uyku sırasında Omurlar yanlış pozisyonda ise 'sürtünme' ve spazm oluşur ve sabahları sertlik ve ağrı ile uyanırsınız. Boyun yastığı tipik olarak 'dalgalı'dır, yani daha yüksek bir tarafı ve bir alt tarafı vardır. Bu şekli sayesinde servikal omurları 'karşılar' ve doğal fizyolojik eğriye uyar, ise bu sayede omurlara daha az yük biner ve daha dinlenmiş ve ağrısız uyanırsınız. Servikal yastık sizi tamamlayabilir, ancak asla tek bir çözüm değildir. Boyun ve sırt kaslarınız güçlü olması gerekmektedir.


  UYUMADAN ÖNCE NELERE DİKKAT EDİLMESİ GEREKİR ?


Doğru Yatak Yastığı Seçimi 
En iyi yastık demek her zaman en kaliteli dolgu malzemesi kullanılan en pahalı yastık demek değildir. Sizin için doğru yastık yatış pozisyonunuza göre kafanızı ve boynunuzu en iyi şekilde destekleyecek yastıktır. Örneğin yan yatarak uykuya dalıyorsanız kuş tüyü yastıklar sizin için doğru bir seçim olmayacaktır çünkü başınızın yüksekte olması gerekir. Doğru bir yastık seçimi için öncelikle en çok hangi pozisyonda yattığınıza karar vermeniz gerekir. Her iki dizinizin arasına boynunuza ayrıca karın boşluğuna bir destek bırakabilirsiniz.


⛳️Yüz üstü uyuyanlar ince formlu yastık tercihi yapmaları gerekir.
⛳️Sırt üstü uyuyanlar boyun çukurunu destekleyen fazla sert olmayan yastık tercihi yapmalar gerekir
⛳️Yan omuzlarının üzerinde uyuyan kişiler ise omuz ile boyun boşluğunu dolduracak sert olmayan dolgun formlu yastık tercihi yapmaları gerekir.


⛳️Omurganın stabil bir pozisyonda kalması gerekmektedir.!

✅Omurganızın doğal pozisyonuna uygun yastık seçimi, rahat bir uykunun anahtarıdır!!!!


www.alicanbehsi.com

Fiziksel rahatsızlıklarınızı bize danışmak için arayabilirsiniz!