GRASTON Nedir,Graston Tekniği nedir,Graston faydaları nelerdir,

GRASTON TEKNİĞİ NEDİR? FAYDALARI NELERDİR?

 GRASTON  TEKNİĞİ NEDİR ?
Graston Tekniği, yumuşak doku aletleri ile destekli yapılan mobilizasyon olarak bilinen bir manuel terapi şeklidir. Cilde ovularak/kazıyarak özel bir formda aletleri kullanan bir dizi manuel terapi yaklaşım şeklidir.

Graston tekniği uygulayıcının kısıtlama alanlarını belirlemesine ve yara dokusunu iyileştirmek için tasarlanmıştır. Potansiyel kısıtlanma olan bölgeyi gereken araç ile harekete geçirir,dokunun sağlığını ve biyomekaniğini normalleştirir. Kas ve tendon işlev bozukluğunun yanı sıra fasyal kısıtlamaların hassas bir şekilde tespit edilmesine ve tedavisine olanak sağlayan kanıta dayalı bir uygulamadır.
Graston Tekniğinın Faydaları  nedir?
Uygulama sonucunda kan dolaşımı artar ve iyileşme hızlanır.Kasın anatomik yapısı dışında şekillenmesini engeller. Yumuşak doku skarlarını çözerek ağrıyı azaltır ve ağrısız fonksiyonel aktivite kalitesini artırır.Geçirilmiş operasyon, travma sonucu azalmış ya da bozulmuş kas yapısını fonksiyonel hale getirir.
Fonksiyonel aktiviteyi limitleyen kas kısalıklarını minimuma indirerek maksimum kas kontraksiyonu elde eder.Kan dolaşımı az olan tendon ligament gibi yapılarda dolaşımı arttırır.Fasya dokusunun dizilimini düzenler.Ağır fiziksel aktivite ve ya sporla ilgilenenler için harika bir fasyal gevşeme yöntemidir.


GRASTON TEKNİĞİ NASIL UYGULANIR ?
Graston Tekniği manuel terapinin daha derin, dokulara  Graston aletler yardımıyla uygulaması olarak  düşünebilirsiniz. fizyoterapist veya uzmanlar özel olarak tasarlanmış Graston araçlarını iki şekilde kullanır:
-İlk olarak, kas düğümlerini veya kısıtlamalarını bulmak için. Bunu, ağrıya neden olabilecek veya hareketinizi kısıtlamanıza neden olabilecek lifli veya yara dokusunu hissetmek için aletleri cildinizin üzerinde çalıştırarak yaparlar.
-İkincisi, hareketliliği ve işlevi eski haline getirmek için sert dokuyu parçalamak için graston araçlarınıkullanırlar.
 
Graston Tekniği  Hedefleri Terapinin  genel amaçları,
Hastanın ağrısını azaltmak ve fonksiyonu artırmaktır: Genellikle yumuşak dokuya yönelik bir tür travma ile ilişkili yara dokusu ve fasya kısıtlamalarını azaltmak
-Tedavi edilen yumuşak dokunun kas  -yaralanmaları,burkulmaları,spazm,sertliği  (örn., kas, fasya, tendonlar, bağlar) yapısını yeniden düzenlemek amacıyla bağ dokusunu gererek kısıtlamaları azaltmak ve gevşetmek
Graston daha hızlı iyileşme sunar
 Hızlandırılmış iyileşme süresinin yanı sıra tedavi süreniz de en aza indirilir.  Tedavi süresi 2 ila 4 haftalık bir süreyi kapsar. Graston tekniği daha Hızlı İyileşme  sunması sadece rehabilitasyonunuzu hızlandırmakla kalmayacak, aynı zamanda çalışmaya, koşmaya, ağırlık kaldırmaya, yüzmeye, antrenman yapmaya eski günlük yaşam aktiviteleriniz yapabilmenizi sağlar.


Graston tekniği ve uygulaması için Mac Terapi ekibi Yanınızda 


Ağrı ile ilgili sorularınızı  iletişim sayfamızdan formu doldurarak bize iletebilir ve ya +90 (505) 065 14 94 nolu telefonumuzu  arayarak  veya whatsApp üzerinden  yanıt alabilirsiniz!www.alicanbehsi.com

 

Diğer Hizmetler

Fiziksel rahatsızlıklarınızı bize danışmak için arayabilirsiniz!