ATLAS NEDİR? ATLAS TERAPİ NEDİR? ,ATLAS DİSFONKSİYONU

ATLAS TERAPİ NEDİR? ATLAS DİSFONKSİYONU NEDİR?

Atlas nedir?
Atlas, boyundaki en üstte servikal 1 omur kemiktir. Atlası, omuriliğiniz olan "zincirin" ilk "bağlantısı" olarak düşünebilirsiniz. Bu nedenle, bu küçük kemik yanlış hizalandığında tüm omurganın hizalanmasını etkileyebilir. Ancak atlas hizasız hale gelirse, başınızın eğilmesine ve başın yeni pozisyonunda desteklenmesi amacıyla omurganın kaymasına neden olur. Bu, kaslarınıza aşırı stres ve baskı uygulayarak gerginliğe ve ağrıya neden olur.

Atlas omuru başı destekleyen omurgadaki en üst kemiktir. Atlas, başın ağırlığını en verimli şekilde 90 derecelik açıda veya nötr pozisyonda destekler.

Bir kişinin gözleri ve kulakları, beynin denge merkezinin doğal dengesini korumak için uygun şekilde hizalanmalıdır. Beynin denge merkezini korumak için tüm vücut sürekli değişir. Atlas yanlış hizalandığında, vücut ağırlık merkezini korumak için kendini telafi etmeye çalışır. Bunu, başı doğrudan ayakların merkezinin üzerinde tutarak yapar. Bununla birlikte, başın düz pozisyonunu korumak için omurganın geri kalanı uyum sağlar .Vücut, yapısında değişiklik gösterir.Kaslar kasılarak bir bacağın daha kısa görünmesine neden olabilir.