KAYROPRAKTİK TEDAVİ (CHİROPRACTİC ADJUSMENT)

KAYROPRAKTİK TEDAVİ ? (CHİROPRACTİC)

KAYROPRAKTİK

Kayropraktik bir hastanın kas-iskelet sistemi  ,kemikler, sinirler, kaslar, tendonlar ve bağlarla ilgilenen bir tedavi yöntemidir.Yunanca kökenli bir kelime olan chiro, el uygulamaları anlamına gelmektedir. Manuel tedavi uygulamalarının günümüzde en popüler akademik olanıdır.

Kayropraktik Tedavi Nedir?

KAYROPRAKTİK sinir sistemini düzenlemek amacıyla omurga, kemik ve kaslara müdahale etme yöntemidir. Genel hedef omurgada var olduğu düşünülen oynamaları ortadan kaldırmaktır. Kayropraktik tedavi  yaşam kalitenizi artırır

Kayropraktik tedavi sadece omurganızla ilgili deği,. Sinir sistemini ve vücudunuzun her bölümünü içerir.  genel amacı, günlük işlevinizi ve yaşam kalitenizi etkileyen kas-iskelet sistemini iyileştirmektir.

Kayropraktik tedavi, kas iskelet sinir sistemi üzerine uygulananan bir tedavi yöntemidir.. Bu işlem özellikle omurga üzerine yapılır ve esas amacı omurgayı hareketlendirmek, omurganın dizilim bozukluğunu gidermek ve vücudun fonksiyonlarını düzenlemektir.

Kemiğe uygulanan müdahale şeklidir,(activator)

Kayropraktik Tedavi Nasıl Yapılır?

Kayropraktik tedavi; gerektiğinde elle, gerektiğinde masa destekli ve gerektiğinde itiş görevi gören cihazlar ile  (activator) profesyoneller tarafından uygulanan bir tedavi uygulama  şeklidir.

Tedavi Süreci Nasıldır?

Tedavi hastalığa göre şekillenir. Genelde haftada 1 veya 2 seans toplamda 6-8 seans uygulanır. Sağlıklı bireylerin ise sağlıklı kalabilmek için en az 3 ayda bir kayropraktik tedavi olmalarında yarar vardır.

Kayropraktik Tedavinin Yan Etkisi Var Mı?

Henüz Kanıtlanmış günümüzde herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

  Kayropraktik Tedavinin Yararları Nelerdir ?

 Bel -Boyun ağrısını iyileştirir ve hafifletir

Ağrı kesicilere olan bağımlılığı azaltır

Baş Ağrısı ve Migren ağrısını hafifletir

Sırt ağrısını hafifletir.

Kireçlenme (Osteoartrit) semptomlarında hafifletir

Baş ağrısı semptomlarını hafifletir.

Skolyoz semptomlarını azaltır.

Daha kolay nefes alabilme

Daha iyi hareket aralığı açıklığı (range of motion)

Dengeli uyku kalitesi

Uygun maliyet ve kolay ulaşım


 Kayropraktik Tedavi Hangi Hastalıklarda Uygulanıyor? Boyun, sırt ve bel bölgesi başta olmak üzere iskelet sistemi üzerinde , omurganın tanımlanmış yapı ve mekanik problemlerinde, hareket bozukluklarında, eklem, kas problemlerinde, bu alan içerisine girebilecek ameliyatlık boyuta gelmemiş fıtıklarda, erken evre kanal darlıklarında uygulanabilir.

Kayropraktik Tedavi Bilimsel Mi?

Kayropraktik tedavi, (WHO)Dünya Sağlık Örgütü tarafından kabul görmüş “bilimsel” bir tedavi uygulamasıdır.

Kayropraktik Güvenli Midir?

Eğitimini almış profesyoneller tarafından uygulandığı  sürece oldukça güvenlidir. Güvenilirliği ve başarı oranı sayesinde Amerika Birleşik Devletleri (USA) gibi dünyanın birçok ülkesinde  en popüler fiziksel sağlık uygulaması haline gelmektedir.

Kayropraktik Uygulaması Ağrı Yapar mı ? Kayropraktik uygulama ağrı oluşturacak bir uygulama değildir. Hastaların bir çoğu seans sonrasında rahatladıklarını ağrı hissetmedikleri belirtirler.

Kayropraktik Tedavi Kimlere Uygulanmaz?

İleri derece kireçlenme (osteoporoz) ,Kırık, Kanser, Kas ve yumuşak dokuların hastalıkları, Septik artrit, Romatoid artrit,  Kauda equina sendromu gibi rahatsızlıkarda uygulanmaması önerilir.
alicanbehsi,kayropraktik,kayropraktik anadolu yakası,ataşehir kayropraktik,küçükçekmece kayropraktik

Diğer Hizmetler

Fiziksel rahatsızlıklarınızı bize danışmak için her zaman arayabilirsiniz!